INFORMACJA ZG PTTK

Stanowisko ZG PTTK w sprawie przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XX Walnym Zjazdem PTTK –  w celu ograniczenia skutków epidemii COVID 19 zostały odwołane zebrania sprawozdawczo-wyborcze klubów. Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii zostaną podjęte przygotowania do uruchomienia kampanii sprawozdawczo-wyborczej. „Jeżeli kadencja władz stowarzyszenia, o których mowa w ust.l pkt. 5, upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, lub do 30 dni po odwołaniu danego stanu, podlega ona przedłużeniu do czasu wyboru władz stowarzyszenia na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii„.